70 tysięcy dolarów za głowę psa!

28 lipca 2018

Największy, a zarazem najbrutalniejszy kartel narkotykowy w Kolumbii wyznaczył nagrodę w wysokości 70 tysięcy dolarów za głowę owczarka niemieckiego. Czym naraził im się psiak?

Sambra, co po hiszpańsku znaczy cień, jest psem policyjnym specjalizującym się w wykrywaniu narkotyków i jest w tym piekielnie dobra. W czasie swojej policyjnej kariery Sambra wykryła niemal 10 ton przemycanej przez kartel kokainy, co mocno nadszarpnęło zarówno biznes, jak i reputację Urabenos.

O wściekłości Urabenos może świadczyć fakt, że poprzednia nagroda, jaką oferował kartel wynosiła 500 dolarów za głowę pewnego policjanta. Głowa Sombry warta jest dla nich aż 140 krotnie więcej.

Osiągnięcia Sombry.

Pies odpowiedzialny jest za aresztowanie 245 podejrzanych i uważany jest za narodowego bohatera w Kolumbii. Mieszkańcy tego kraju, zarówno dzieci jak i dorośli, uwielbiają robić sobie selfie z dzielnym psem. Podczas swojej pracy w porcie w Turbo Sobra odkryła największą pojedynczą próbę przemytu narkotyków, było to 4 tony kokainy ukryte w transporcie części samochodowych do USA.

W obawie o bezpieczeństwo pupila Kolumbijska policja przeniosła Sombrę ze służby granicznej na lotnisko w Bogocie, gdzie dzielny pies pilnuj porządku wśród podróżnych. Dodatkowo owczarek otrzymał własną eskortę w postaci uzbrojonych po zęby policjantów, którzy dzień i noc strzegą jej bezpieczeństwa.

Trzymamy kciuki, by Sombra dożyła zasłużonej emerytury.

Autor: Michał

No Comments

Comments are closed.