Archie Harrison Mountbatten-Windsor – Znamy imię dziecka Meghan i Harrego

Książę i księżna Sussex nazwali swojego syna Archie Harrison Mountbatten-Windsor, jak zostało to ujawnione przez pałac Buckingham.

Dziecko nie będzie miało prawdziwego tytułu jak jego kuzyni, dzieci Wiliama i Kate, ale będzie znany po prostu jako Panicz Archie.

W oświadczeniu z Pałacu Buckingham, rodzina królewska ogłosiła: Książę i Księżna Sussex z radością ogłaszają, że nazwali swego syna Archi Harrison. 

Dziecko będzie znane jako Archie Harrison Mountbatten-Windsor.

Tego popołudnia królowa i książę Edynburga spotkali się po raz pierwszy ze swoim ósmym prawnukiem na zamku Windsor. Archie było tam z rodzicami i babcią, Dorią Ragland.

Archie to skrócona wersja germańskiego imienia Archibalda, co oznacza „odważny” lub „odważny”. Drugie imię Archiego oznacza oczywiście syna Harry’ego.

Nazwa spotkała się z wielkim rozczarowaniem ze strony bukmacherów, którzy oferowali najniższe kursy na Alexandra. Archie miał 100/1, a Harrison nie pojawił się na ich listach wcale. Jeśli więc ktoś obstawił Archiego nieźle się obłowi

Najmłodszy członek rodziny królewskiej podzieli się przydomkiem ze swoim kuzynem. W styczniu dowiedziano się, że książę George, najstarszy syn księcia i księżnej Cambridge i przyszły król, jest nazywany Archie.

Chociaż jego formalne imię brzmiało George Alexander Louis, młody książę powiedział spotkanemu podczas spaceru wyprowadzaczowi psów, Nazywam się Archie. Miało to miejsce gdy szedł z babcią Carole Middleton w pobliżu jego domu w Berkshire.

Syn Sussex będzie nosił rodowe nazwisko Mountbatten-Windsor, zgodnie z prawdziwą tradycją ustanowioną wkrótce po koronacji Królowej.

Nazwa rodziny królewskiej Windsor została potwierdzona przez królową po jej wstąpieniu na tron w 1952 r., Ale osiem lat później ona i książę Edynburga dokonali zmiany tradycji, aby odróżnić swoich bezpośrednich potomków od reszty Domu Windsor

Potomkowie królowej w linii męskiej mają oprócz tytułu kólewskiej Wysokości, Księcia / Księżniczki przydomek Mountbatten-Windsor.

Jest to połączenie imienia i nazwiska księcia Filipa, będąc angielską wersją oryginalnego imienia jego przodków, niemieckiego domu Battenberga, dosłownie „góry Batten”.


Mały Archie Harrison Mountbatten-Windsor po raz pierwszy wystąpił na sesji zdjęciowej z podekscytowanym księciem Harrym i Meghan na terenie zamku Windsor, gdzie nowa rodzina ukrywała się od poniedziałkowych urodzin.