libido u kobiet

Dbanie o libido u kobiet stosujących antykoncepcję

Przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej może przyczyniać się do spadku libido u kobiet. To skutek uboczny stosowanych leków. Większość z pań, które zdecydowały się na zastosowanie antykoncepcji zapisanej przez lekarza, boryka się z tym problemem. Warto zatem rozważyć możliwość zadbania o kobiece libido, w trakcie kuracji hormonalnej.

Antykoncepcja hormonalna jest jedną z najczęściej stosowanych metod, ordynowaną przez lekarzy. W razie długotrwałego przyjmowania pigułek może dojść do spadku zainteresowania seksem, co potocznie nazywa się obniżeniem libido. Jest to bardzo trudna sytuacja, która może być problemem dla niejednej pary. Jak zatem zadbać o libido u kobiet stosujących antykoncepcję?

Suplementacja

Za spadek libido odpowiedzialne jest obniżenie poziomu hormonów androgenicznych w organizmie, w wyniku stosowania pigułek. Aby zapobiec przykrym skutkom ubocznym stosowanej antykoncepcji, warto zapytać o poradę lekarza lub farmaceutę, aby dobrać właściwe suplementy diety. Na rynku istnieje wiele rozwiązań, które mogą być stosowane jednocześnie z pigułkami hormonalnymi. Warto jednak zasięgnąć porady w tym zakresie, aby właściwie dobrać odpowiedni środek. Suplementy diety są sprzedawane bez recepty, dlatego też z wyborem i zakupem medykamentu nie będzie większego problemu.

Sposoby dodatkowe

Ważne jest także, aby w okresie stosowania tabletek antykoncepcyjnych, zlikwidować wszelkie inne przyczyny, które bezpośrednio wpływają na obniżenie libido. Najczęstszą z nich jest stres, przepracowanie, czy problemy zdrowotne np. nadciśnienie, cukrzyca. Warto zatem zadbać o prawidłowy odpoczynek, relaks, czy skonsultować swój stan zdrowia z lekarzem. Niekiedy bowiem nie same pigułki hormonalne powodują spadek libido, ale nakłada się na to szereg czynników.Spadek libido u kobiet to problem nie tylko nich samych, ale przede wszystkim związków. Należy odpowiednio wcześniej zadbać o właściwy relaks, stan swojego zdrowia oraz niezbędną suplementację, aby skutecznie uniknąć tego kłopotu. Poprawa libido jest możliwa również z wykorzystaniem nowoczesnych suplementów diety, które warto stosować regularnie, dla osiągnięcia oczekiwanego efektu.