Zmarł Ed King gitarzysta rockowy

Ed King nie żyje. Zmarł współtwórca „Sweet Home Alabama”

Ed King zmarł, ta smutna wiadomość wstrząsnęła fanów muzyki na całym świecie. Muzyk, który miał zaledwie 68 lat zmarł w swoim domu w Nashville w stanie Tennessee. Ed King od dawna chorował na raka płuc.

Gitarzysta najlepiej znany jest ze swoich występów w legendarnym zespole Lynyrd Skynyrd do którego dołączył w 1972 roku. To właśnie z tą kapelą stworzyli nieśmiertelny hit „Sweet Home Alabama”, który śpiewają kolejne pokolenia fanów.

Zmarł Ed King gitarzysta rockowy

Ed King wystąpił na pierwszych trzech albumach zespołu oprócz „Sweet Home Alabama” tworząc takie utwory jak „Saturday Night Special” oraz „Workin’ For MCA”.

Gary Rossing współzałożyciel Lynyrd Skynyrd powiedział: „Ed był naszym bratem i wspaniałym tekściarzem oraz gitarzystą.

Wiem, że teraz połączy się z resztą chłopaków w Rock and Rollowym niebie”.

King opuścił Lynyrd Skynyrd na dwa lata przed katastrofą lotniczą w której zginęli wokalista Ronnie Van Zant oraz gitarzysta Steve Gaines.

King powrócił do po 10 katach kiedy do zespołu dołączył Johnny Van Zant, który zastąpił w nim swojego brata. Muzyk pozostał z zespołem aż do 1996 roku gdy odszedł na definitywna emeryturę w związku problemami z sercem.

Ed znany jest również z bycia współzałożycielem psychodelicznej kalifornijskiej kapeli Strawberry Alarm Clock w 1967 roku.