Kora Jackowska nie żyje

Kora Jackowska nie żyje.

Kora Jackowska nie żyje zmarła w wieku 67 lat w swoim domu na Roztoczu. O śmierci wokalistki poinformował jej wieloletni partner i mąż Kamil Sipowicz na oficjalnym profilu Facebookowym. Piosenkarka odeszła w sobotę 28 lipca nad ranem. W ostatnich chwilach towarzyszyła jej rodzina i przyjaciele.

Kora Jackowska – Kim była?

Kora Jackowska, a właściwie Olga Sipowicz z domu Ostrowska (nazwisko Jackowska nosiła po pierwszym mężu Marku Jackowskim, wokaliście i gitarzyście. Kora uznawana jest za wybitną wokalistkę i ikonę polskiego rocka. Największe sukcesy wokalistka odnosiła z założonym przez swojego męża zespołem Maanam. Nie sposób wymienić wszystkie przeboje, z których jest znana szerokiemu gronu fanów i krytyków swojej twórczości. Wystarczy wymienić „Szare miraże”, „Boskie Buenos”, „Cykady na Cykladach”, czy „Kocham cię, kochanie moje”, która to stała się w 1982 roku piosenką roku oraz największym przebojem w historii zespołu.

Prócz kariery wokalnej Kora Jackowska świetnie czuła się w roli jurorki w show Polsatu, Must Be The Music. Swojego głosu użyczyła również jako Edna w serii filmów Iniemamocni studia Disney. Iniemamocni 2 wszedł do polskich kin zaledwie przed dwoma tygodniami.

Za swoją działalność artystyczną odznaczona została Orderem Odrodzenia Polski Polonia Restituta oraz Medalem „Zasłużony kulturze Gloria Artis”.

Kora Jackowska – Choroba

W 2013 roku Kora Jackowska wyjawiła, że jest chora. Piosenkarka walczyła z rakiem jajników, którego ostatecznie udało jej się pokonać. W ostatnich latach stan zdrowia Kory ponownie się pogorszył, mimo tego pozostawała ona aktywna i przez długi czas mogliśmy podziwiać ją na estradzie.

Kora pozostawiła po sobie dwóch synów, Mateusza oraz Szymona.