męska fryzura

Modne fryzury męskie. Co nosić na głowie?

Każdy z nas chce wyglądać schludnie i jednocześnie stylowo. Śledzimy więc powszechnie panujące trendy – dobieramy odpowiednie ubrania, kolory i wzory. Jednak moda to nie tylko popularne w danym czasie stylizacje, ale również fryzury. Jeśli zastanawiasz się, co nosić na głowie, ten artykuł jest dla ciebie.

Fryzura a’la pompadour

Propozycją dla mężczyzn lubiących proste modne fryzury męskie jest przystrzyżenie włosów z boku oraz tyłu głowy. Reszta zwężających się ku górze włosów powinna być delikatnie pochylona do przodu. Plusem takiej fryzury męskiej jest ogrom możliwości, jeśli chodzi o jej ułożenie. Włosy możesz np. zaczesać na bok bądź do tyłu i utrwalić żelem bądź brylantyną. Tego typu fryzura nie tylko doda pewności siebie, ale również wyróżni spośród tłumu. 

Ostre cięcie

Jeśli należysz do mężczyzn lubiących wygodę, nie masz czasu ani ochoty układać swoich włosów, wybierz krótkie cięcie. Wbrew pozorom nie wiąże się to jedynie z jednym rodzajem fryzury, czyli klasycznym przystrzyżeniem włosów maszynką. Możesz bowiem zdecydować się podobnie, jak w poprzednim przypadku, na nieco dłuższą górę z postawionymi włosami i odpowiednio krótko (ale nie całkowicie) przystrzyżonymi bokami i tyłem. 

Możesz również postawić na modny ostatnio styl militarny – góra powinna zostać wówczas przystrzyżona na około 5 mm, zaś boki na około 2 mm. Taki rodzaj fryzury pasuje zwłaszcza tym mężczyznom, którzy posiadają wyraźnie zarysowaną szczękę oraz pociągłą twarz. Jest również świetnym rozwiązaniem dla brodaczy. Minusem takiej stylizacji jest oczywiście szybki wzrost włosów i konieczność dość częstych wizyt w zakładzie fryzjerskim.

Fryzura „na samuraja” 

Od kilku lat triumfy święci tzw. samurai top knot, czyli męski kok inspirowany stylem japońskich Samurajów. Tego typu stylizacja jest bardzo oryginalna, będzie więc wprost idealna dla nietuzinkowych mężczyzn. Aby ta modna fryzura męska prezentowała się nienagannie, włosy powinny być przystrzyżone maszynką dość krótko z tyłu głowy, góra zaś pozostaje dłuższa. Decydując się na samurai top knot musisz pamiętać o odpowiedniej stylizacji włosów – ich górna część powinna być gładko zaczesana do tyłu. Pozostaje również kwestia wykonania męskiego koka (ang. man bun), który powinien znaleźć się na szczycie głowy.

Długie włosy męskie

Spore pole do popisu mają długowłosi panowie. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest męski bob, w którym niejeden z nas będzie wyglądał jak prawdziwy surfer. Męski bob uzyskasz, skracając włosy nieco powyżej poziomu ramion. Jest to bardzo wygodna fryzura, która prezentuje się nie tylko schludnie, ale i nieszablonowo. Dodaje męskości oraz charakteru. 

A może niezawodne, klasyczne cięcie?

Górę włosów zachowaj nieznacznie dłuższą, zaś boki przystrzyż tak, by kosmyki nie nachodziły na uszy i nie odstawały. Zaletą prostych, klasycznych fryzur jest to, że zawsze są na czasie. Nie musisz ich specjalnie stylizować, a jedyny zabieg, którym je poddajesz jest mycie.