grease obsada

Musical Grease otrzymał spinoff od HBO. Zapraszamy do Rydell High!

Wszyscy pamiętamy ponadczasowy musical Grease (1978), który wprowadził do pierwszej ligi gwiazd Johna Travoltę oraz Olivię Newton-John.

Grease, musical który wszyscy kochamy i wracamy do niego w deszczowe weekendy przeżyje renesans na małym ekranie. Taką przynajmniej mamy nadzieję. HBO postanowiło przygotować spinoff przygód uczniów Rydell High na swoją platformę streamingową HBO Max. Czymś trzeba walczyć z Netflixem.

Sarah Aubrey powiedziała o nowym projekcie, że „To jest Grease 2.0. Ten sam duch, energia i ekscytacja, którą odczuwacie słysząc ikoniczne piosenki oryginału.”

Serial będzie osadzony w latach 50’tych w tej samej szkole, do której Danny i Sandy uczęszczali w oryginalnym firmie. Jak podaje WarnerMedia Entertainment serial również będzie musicalem.

Nadchodzący serial będzie produkowany przez Paramount Television. HBO Max planowo ma wystartować już w kwietniu 2020 roku i wciąż rozbudowuje swoje portfolio w którym mają się znaleźć takie produkcje, jak odebrane Netflixowi The Big Bang Theory (Teoria Wielkiego Podrywu) czy serial Przyjaciele. Trudno powiedzieć, czy Grease znajdzie się w bibliotece platformy już w kwietniu, czy może studio postanowi wypuścić w pełni dopracowaną produkcję.

Pamiętajmy, że Grease doczekał się już jednego, filmowego spinoffu, który został przyjęty raczej chłodno przez fanów oryginalnego filmu. Pozostaje nam tylko trzymać kciuki.