Osiem najczęstszych fantazji seksualnych kobiet

Ludzie marzą o wielu rzeczach: wakacjach na Bora Bora bez ograniczeń w wydatkach, wreszcie awansie do biura na rogu, jednego pełnego dnia, w którym nikt nie chce ani nie potrzebuje od Ciebie ani jednej rzeczy… A fantazjowanie o tych rzeczach jest fajne ponieważ pewnego dnia możesz je zdobyć. Ale nie powinieneś traktować swoich seksualnych fantazji tak dosłownie .

Choć fantazje seksualne mogą być intensywne, „możemy nie chcieć ich robić ” – mówi Cyndi Darnell , seksuolog kliniczny z Nowego Jorku. „Zamiast tego te fantazje mogą stanowić portal do aspektów naszych nieseksualnych emocji, które staramy się pogodzić w naszym codziennym życiu”.

Czasami te fantazje mogą być trochę niepokojące – jak, powiedzmy, fantazjowanie o seksie z kimś innym niż twój partner. Ale wyobrażanie sobie bycia nagim z nieznajomym niekoniecznie oznacza, że chcesz oszukiwać lub jesteś w ferworze emocjonalnego romansu . „To, co sprawia, że ​​fantazja jest potężna, to fakt, że ona jest po prostu: fantazją!” mówi Darnell. „Jego celem jest pomoc w przetwarzaniu różnych rzeczy i nie jest odzwierciedleniem żadnego ukrytego pragnienia erotycznego”.

Nie wiesz, co mogą oznaczać Twoje fantazje seksualne? Oto kilka z najczęstszych.

1. Bycie zdominowanym

Szukasz Christiana Greya dla swojej Anastasii Steele? Prawie 65 procent kobiet fantazjuje o swojej dominacji seksualnej – wynika z badania ponad 1000 osób, które zostało opublikowane w Journal of Sexual Medicine . „Nie bez powodu 50 Twarzy Greya wywarło taki wpływ!” mówi Channa Bromley, trenerka relacji i randek. „BDSM jest kuszący, ponieważ jeden partner porzuca wszelkie poczucie kontroli. Są ulegli osobie, która ich dotyka, ale podświadomie pozwalają sobie na dzikość, orgazm w odpowiedzi – nie musi się powstrzymywać.

Fantazjowanie o byciu zdominowanym nie oznacza jednak, że jesteś słaby lub że twój partner jest od ciebie lepszy. „Fantazje związane z grą o władzę mogą przemawiać do chęci zdobycia lub rezygnacji z kontroli nad naszym życiem prywatnym, zawodowym lub rolą w społeczeństwie” – mówi Darnell. „Dynamika mocy w kontekście erotycznym wywołuje takie podniecenie zmysłowe”.

2. Trójkąt

Osiemdziesiąt dziewięć procent z 4175 Amerykanów ankietowanych przez psychologa społecznego dr Justina Lehmillera w jego książce Tell Me What You Want przyznało się do fantazjowania o trójkącie z innymi ludźmi (osoby pozostające w związkach idealnie powiedziałyby, że być ich partnerem).

„Fantazje bycia w centrum uwagi i pożądane przez duże grupy ludzi mogą dotyczyć pragnienia bycia postrzeganym i cenionym jako osoba wartościowa lub ważna lub część czegoś znacznie większego niż indywidualne ja” – mówi Darnell. Według Journal of Sexual Medicine, może to być powód, dla którego około 57 procent kobiet marzy o seksie z więcej niż trzema osobami na raz .

3. Zrobienie tego z kimś tej samej płci

Badanie Lehmillera wykazało również, że 59 procent kobiet przyznaje się do fantazjowania o seksie z innymi kobietami. Ale jeśli zawsze byłeś w płci przeciwnej, seksowny sen dziewczyny z dziewczyną nie oznacza, że ​​nagle przestałeś interesować się facetami. „Kobieta w kwestii płci żeńskiej koncentruje się na stymulacji jamy ustnej i łechtaczki, a tyle kobiet osiąga orgazm” – mówi Bromley. „Fantazja o innej kobiecie może dotyczyć pragnienia przyjemności w sposób, który kobiety najlepiej rozumieją ”.

I nie na darmo, dopiero niedawno kobiety były w stanie wyrazić więcej wolności i wyboru w kwestii seksu. Tak więc marzenie o odrobinie akcji tej samej płci może być bardziej związane z wyzwoleniem niż orientacją seksualną – „fantazje związane z płcią mogą sugerować tęsknotę za uwolnieniem się od społecznych zobowiązań nałożonych na nas przez ograniczenia związane z płcią” – wyjaśnia Darnell.

4. Bawić się publicznie

Jeśli kiedykolwiek uprawiałeś seks jako gość w czyimś domu, wiesz, że dreszczyk emocji związany z byciem przyłapanym może sprawić, że twoja zabawa wyda się jeszcze gorętsza. Według badań opublikowanych w Journal of Sexual Medicine 57 procent kobiet fantazjuje o pójściu dalej, uprawiając seks w miejscu publicznym . „Istnieje poczucie wyzwolenia i wzmocnienia w fantazjowaniu o posiadaniu publiczności i idei, że podniecasz seksualnie innych swoim występem i podnieceniem” – mówi Bromley.

To, że śnisz lub wyobrażasz sobie bycie nagim przed innymi, nie oznacza, że ​​masz ekshibicjonistyczną passę IRL. Pamiętaj, „fantazje pozwalają nam angażować się w wyimaginowane scenariusze bez rzeczywistych komplikacji – takich jak zazdrość, zranione uczucia, obrażanie innych, a nawet ryzykowanie aresztowania” – mówi Levy.

5. Uprawianie seksu z zupełnie obcymi osobami

Czy kiedykolwiek w twoich snach pojawił się seksowny nieznajomy lub ktoś, kogo nigdy nie spotkałeś osobiście (ahem, Idris Elba…)? Prawie 50 procent kobiet zgłasza, że ​​marzy o seksie z nieznaną osobą, jak wykazało badanie w Journal of Sexual Medicine . „Fantazja anonimowego„ nieznajomego ”pozwala ludziom uniknąć problemów takich jak przywiązanie, intymność czy zazdrość” – mówi dr David A. Levy , psycholog kliniczny oraz terapeuta małżeński i rodzinny z Los Angeles.

Bardziej bezosobowa natura nieznajomych fantazji może również wskazywać, że próbujesz oderwać się od czegoś, co nie ma nic wspólnego z twoimi związkami. „Fantazje na temat seksu z nieznajomymi mogą wyrażać pragnienie uwolnienia się od presji, obowiązków i odpowiedzialności wobec innych w naszym codziennym życiu” – mówi Darnell. „Często takie fantazje dotyczą tego, co reprezentuje ta osoba, a nie tego, kim jest”.

6. Albo robi to z kimś, wiesz, że to ie rw naszym małżonkiem

Sześćdziesiąt sześć procent kobiet fantazjuje o znajomościach seksualnych, donosi Journal of Sexual Medicine . Ale jeśli twój szef, mąż twojego przyjaciela lub twój palący sąsiad nagle pojawi się w jednej z twoich fantazji, nie panikuj.

„Jednym z największych wrogów pożądania seksualnego i satysfakcji jest nuda”, mówi Levy, „zwłaszcza w związkach długoterminowych ”. Fantazjowanie na temat kogoś, kogo znasz, częściowo wynika z faktu, że regularnie pojawia się on w Twoim prawdziwym życiu, a także z tego, że „nowość, tajemnica, ciekawość i wyobraźnia są cechami pożądania” – mówi Bromley.

PS Jeśli fantazjujesz o kimś, kim gardzisz, nie chodzi tylko o super gorący seks z nienawiścią: „Fantazje na temat osoby, której aktywnie nie lubimy, mogą być sposobem na pogodzenie się z dynamiką i przejęcie kontroli nad sytuacją w twoim umyśle. pogódź się z nim w prawdziwym świecie ”- mówi Darnell.

7. Mieszanie bólu z przyjemnością

Wracając do fantazji 50 twarzy … Sześćdziesiąt pięć procent ludzi marzy o odczuwaniu bólu, czy to w postaci klapsów, gryzienia, czy kapania gorącego wosku, stwierdził Lehmiller w swoich badaniach. „S&M polega na zrzeczeniu się kontroli – w ten sposób ludzie zapominają o sobie” – mówi Bromley. „Ból przenosi cię do twojej fizycznej istoty i do chwili obecnej. Również fizjologicznie zadawany ból budzi ciało, czyniąc je bardziej wrażliwym na przyjemność ”.

Klapsy, gryzienie i kapanie gorącego wosku to elementy gry wstępnej, która buduje oczekiwanie i przyjemność na jeszcze wyższy poziom przed głównym wydarzeniem. „Dynamika w tym przypadku zwykle obejmuje kontrolę: albo uzyskanie poczucia kontroli (zwykle dla osoby zadającej ból), albo zrzeczenie się kontroli (dla osoby odczuwającej ból)” – mówi Levy.

8. Kochać się w romantycznym miejscu

Prawie 85 procent kobiet marzy o zejściu na dół w gorącym miejscu, na przykład na bezludnej plaży, jak wykazało badanie w Journal of Sexual Medicine . Nie tylko dlatego, że zostaliśmy uwarunkowani okładkami romansów, chociaż to odgrywa pewną rolę – „dla kobiet czynniki emocjonalne i kontekstualne są bardziej widoczne w fantazjach” – mówi Levy, a romantyczna sceneria może pomóc Ci ożywić.

Miejsce romantyczne, na przykład „bezludna plaża jest daleko od obowiązków domowych, terminów i jakichkolwiek obowiązków” – mówi Bromley. „To miejsce, w którym kobieta może być po prostu w chwili obecnej. Nic nie czeka na nią do zrobienia, może po prostu zrelaksować się w błogości ”. A co jest bardziej seksowne niż to?