Kobieta w łózku

Seks analny, jak zacząć?

Bezpieczny seks analny to coś więcej niż użycie lubrykantu i włożenie. Ważne jest dobre zaplanowanie stosunku analnego i to, by oboje partnerzy czuli się ze sobą swobodnie i byli gotowi na odrobinę niezręczności i odrobinę bałaganu, jaki może się zrobić podczas aktu. Istnieje kilka sposobów przygotowania ciała, by stosunek analny sprawił przyjemność.

Czy seks analny jest bezpieczny?

Seks analny jest bezpieczny, z poważnym zastrzeżeniem. Jest bezpieczny tylko przy odpowiednim przygotowaniu i zastosowaniu środków ostrożności, jeśli nie, to jest to jedna z najbardziej ryzykownych form seksu zarówno pod względem urazów, jak i chorób przenoszonych drogą płciową (STI),” mówi dr Laurie Mintz, psycholog i seksuolog.

Choroby przenoszone droga płciową

Dr Jenny Robinson, adiunkt na wydziale ginekologii i położnictwa na uniwersytecie Hopkinsa potwierdza, że istnieje sporo infekcji, które można złapać podczas seksu analnego, ale istnieją środki ostrożności, które pozwalają zminimalizować ryzyko. „Seks analny nie doprowadzi do ciąży, ale możliwe jest zakażenie chorobami przenoszonymi drogą płciową w tym: HPV, opryszczką, chlamydią, rzeżączką i HIV” wyjaśnia Jenny Robinson.

kobieca pupa

W celu zniwelowania ryzyka infekcji, Robinson zaleca stosowanie prezerwatyw podczas stosunku analnego. „Zawsze używaj prezerwatyw i nie zapomnij o zastosowaniu lubrykantu. Ważne jest upewnienie się, że stosowany lubrykant nie wchodzi w niepożądaną reakcję z prezerwatywą. Przykładowo; prezerwatywy lateksowe mogę być używane z lubrykantem na bazie wody i silikonu, ale już stosowanie ich w połączeniu z olejkami do masażu czy wazeliną może doprowadzić do pęknięcia prezerwatywy, co zwiększy ryzyko infekcji.”

Jeśli zamierzacie w czasie jednego stosunku uprawiać zarówno seks analny, jak i tradycyjny pamiętajcie, że prezerwatywa stosowana w czasie seksu analnego nie może znaleźć się w pochwie partnerki. Jeśli zaszaleliście i uprawiacie seks analny bez gumki przed stosunkiem waginalnym należy dokładnie umyć penisa – Tak gwiazdy porno też to robią, od tego są cięcia na filmie! Kontakt pochwy z bakteriami odbytniczymi może doprowadzić do nieprzyjemnych infekcji u partnerki, przez które pożegnacie się z seksem na długie tygodnie.

Seks analny, jak się przygotować?

Kiedy znamy już podstawowe informacje dotyczące seksu analnego przeczytajmy kilka rad, których panie Mintz i Robinson udzielają jak kobieta powinna przygotować się do seksu analnego z partnerem.

  •  Ćwicz samodzielnie, pod prysznicem lub w wannie, przez kilka tygodni przed pierwszym stosunkiem analnym, wkładając palec do odbytu. „Kąpiel lub prysznic są zalecane, ponieważ pomagają się zrelaksować” mówi Mintz. Możesz również użyć zabawki analnej do masturbacji.
  • Ćwicz ze swoim partnerem. Niech twój partner wsunie palce nieco w górę w stronę kości ogonowej, ponieważ w ten sposób zakrzywiony jest odbyt. Zacznij nasuwać się na palce partnera powoli, aż poczujesz opór. Celem tego ćwiczenia jest rozciągnięcie odbytu i przygotowanie go na członka. Nie rób nic na siłę. Postaraj się rozluźnić i poczuć komfortowo z palcami partnera. Dopiero kiedy nauczysz się rozluźniać, podejmij próbę stosunku analnego. Nawet wtedy rób to jednak powoli.

Jak uprawiać seks analny?

Kobieta gotowa na seks analny
Seks analny uprawia się odrobinę inaczej od klasycznego stosunku, który polega na równomiernych i głębokich pchnięciach. Jeśli nie chcecie zakończyć miłosnych igraszek w najbliższym szpitalu pamiętajcie o tym.

Podczas stosunku pamiętaj, że nie ma potrzeby głębokiej penetracji. Większość nerwów, które powodują pobudzenie znajduje się w pobliżu odbytu. Kiedy już palce, zabawka lub penis znajdą się wewnątrz odbytu nie powinno wykonywać się pchnięcia. Stosunek analny odbywa się poprzez wykonywanie okrężnych ruchów, trochę jak w czasie jazdy na rodeo!

Wiele kobiet twierdzi, że podczas stosunku analnego dla pełnej przyjemności wskazana jest stymulacja łechtaczki. Nic nie stoi na przeszkodzie, by to robić. Stymulowanie łechtaczki ręką lub zabawką, na przykład wibratorem może dostarczyć dodatkowych doznań.

Dlaczego faceci lubią seks analny?

Często powtarzanym na forach i portalach pytaniem jest „Dlaczego mężczyźni lubią seks analny”. Wokół tego tematu narosło wiele teorii nie mających nic wspólnego z prawdą. Najczęściej powtarzaną opinią jest „potrzeba dominacji nad kobietą.” Jest to bzdura. Faceci lubią seks analny z tego samego powodu, z którego lubią uprawiać seks w pozycji na pieska. To leży w naszych genach.

Przedstawiciele małp człekokształtnych oceniają atrakcyjność partnerki po jej pupie, bo ta najczęściej pozostaje na wysokości ich wzroku. Kiedy człowiek zaczął chodzić w pozycji wyprostowanej uwaga mężczyzn przeniosła się na kobiece piersi, jednak to nadal pupy ich partnerek działają najbardziej pobudzająco pozwalając mężczyźnie na najszybsze i najbardziej intensywne szczytowanie.