Serial Wiedźmin: Henry Cavill jako Geralt z Rivii od Netflix

Producenci serialowego Wiedźmina, który powstać ma na zlecenie platformy Netflix od dłuższego czasu puszczali oko do fanów publikując w sieci nagrania z kolejnych przesłuchań do roli. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że w rolę Geralta z Rivii wcieli się Henry Cavill.

Henry Cavill Wiedźmin Geralt z Rivii

Lauren S. Hissrich, producentka wykonawcza serialu „Wiedźmin” opublikowała dzisiaj na portalu Twitter wpis rozwiewające wszystkie wątpliwości:

„Był moim pierwszym wyborem. Nie miałam jeszcze scenarzystów, ani scenariusza – tylko zielone światło i wiele pasji. To było cztery miesiące temu i nigdy nie zapomniałam pasji, jaką on zaprezentował. On JEST Geraltem. Zawsze nim był. Jestem szczęśliwa witając HENREGO CAVILLA w rodzinie Wiedźmina.”

Z tego wpisu możemy dowiedzieć się dwóch rzeczy, Henry Cavill zagra Wiedźmina, Geralta z Rivii oraz, że wszystkie pokazywane nam taśmy z przesłuchań były zwykłą zasłoną dymną na czas negocjacji kontraktu.

Dla Henrego Cavilla Wiedźmin będzie pierwszą produkcją telewizyjną od 2010 roku, kiedy wystąpił w „Dynastii Tudorów”. Aktor szerokiej publiczności znany jest najlepiej z serii filmów DC Universe i Warner Bros, w których wcielił się w rolę Supermana.

Po raz pierwszy w czerwono niebieskim kostiumie Henrego Cavilla mogliśmy podziwiać w produkcji „Człowiek ze stali„, następnie wystąpił w dość chłodno przyjętych „Barman v Superman: Świt Sprawiedliwości” oraz „Liga Sprawiedliwości„. W tych dwóch ostatnich produkcjach jakość umiejętności aktorskich Cavilla nie przedstawiała się zbyt wysoko. Miejmy nadzieję, że występując w „Wiedźminie” odbuduje swoją dawną formę. Z drugiej strony Geralt z Rivii to mutant, istotna pozbawiona ludzkich uczuć, co może dobrze korespondować ze słabą grą aktorską.

Wiedźmin od Netflixa, co wiemy o serialu?

Premiera pierwszego sezonu serialu „Wiedźmin” produkowanego na zlecenie Netflix ma się odbyć w 2020 roku.

Za produkcje serialu odpowiadają między innymi Tomasz Bagiński oraz Jarosław Sawko ze studia Plastige Image, znani najlepiej z produkcji „Katedra” oraz „Legendy Polskie” dla Allegro.

Producentką wykonawczą została Lauren S. Hissrich odpowiedzialna za ciepło przyjęty serial Daredevil oraz nico  słabsza produkcję Iron Fist.

Pierwszy sezon serialu Wiedźmin liczyć ma 8 odcinków powstających na podstawie zbiorów opowiadań.

Nadal nie znamy odtwórczyni roli Yennefer z Vengerbergu, niezwykle uzdolnionej czarodziejki i miłości Geralta.