Sławomir Zapała

Sławomir. Miliony autora „Miłość w Zakopanem”

Sławomir budzi mieszane uczucia. Jedni go kochają za jego muzykę, dla innych jest symbolem kiczu i raka, jaki toczy polski rynek muzyczny od lat. Nie da się jednak ukryć, że autor „Miłości w Zakopanem” jest najlepiej zarabiającym polskim muzykiem ostatnich lat, a koncerty to tylko część jego pokaźnych dochodów.

Sławomir Zapała

Sławomir, kto to taki?

Sławomir to niekwestionowana gwiazda telewizji i scen koncertowych tego sezonu. Muzyk zrobił oszałamiającą karierę lansując przebój „Miłość w Zakopanem”, który grały wszystkie stacje radiowe w kraju. Dzisiaj trudno sobie wyobrazić większe dożynki, czy imprezy plenerowe bez koncertu Sławomira. Promotorzy imprez lokalnych i regionalnych, jak i władze gmin i miasteczek zabijają się o możliwość goszczenia muzyka na swojej imprezie. Na takich koncertach Sławomir według różnych szacunków w ciągu roku mógł zarobić ponad 8 mln złotych, a to nie wszystko. Sławomir świetnie zarabia, jako prezenter Show muzycznego w TVP oraz na prowadzonym wspólnie z żoną sklepiku z pamiątkami i płytami Sławomira.

Jak Sławomir ma na nazwisko i ile ma lat?

Sławomir, to tak naprawdę Sławomir Zapała. Muzyk ma 35 lat (urodził się 19 marca 1983r) Sławomir Zapała ukończył w 2006 roku Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie.

Po ukończeniu szkoły występował w filmach i serialach. Sławomira Zapałę możemy podziwiać między innymi w filmie „Karol. Człowiek, który został papieżem” oraz serialach takich jak Ojciec Mateusz, Prawo Agaty, Czas Honoru, czy Świat Według Kiepskich.

Karierę muzyczną Sławomir Zapała rozpoczynał w Nowym Jorku, gdzie zdobył uznanie polskiej emigracji grając głównie na Long Island. W 2015 roku na platformie You Tube pojawił się jego premierowy singiel „Megiera”.

Dlaczego Sławomir nie ma nazwiska na scenie?

Sławomir Zapała swój pseudonim sceniczny, Sławomir opracował właśnie podczas występów dla Polonii za oceanem. Występy pod swojsko brzmiącym pseudonimem w połączeniu z gatunkiem muzycznym, jaki Sławomir kreuje, tak zwanym rock-polo pomogło mu w odniesieniu scenicznego sukcesu.

Swojsko brzmiąca muzyka rock-polo i image sceniczny na który składa się obfity wąsik i postępująca łysina nadaje Sławomirowi wygląd typowego, polskiego szwagra automatycznie przekładając się na sympatię tłumów.

Sławomir, co śpiewa?

Sławomir znany jest z utworów takich jak „Megiera”, „Ni mom hektara” czy „Aneta”. Największą sławę Sławomirowi przyniósł utwór „Miłość w Zakopanem”, od chwili jego wydania muzyk jest rozchwytywany i nie może narzekać na brak zajęć, wprost przeciwnie.

Gatunek muzyczny, który wykonuje Sławomir to rock-polo. W ostatnich latach popularna muzyka disco-polo ewoluuje w liczne odłamy. Folk-polo, rock-polo, sacro-polo. Osoby tworzące muzykę disco-polo chcące przebić się do masowego odbiorcy uzupełniają ją o brzmienia popularnych gatunków muzycznych zdobywając uznanie zarówno słuchaczy, jak i mediów.

Gdzie Sławomir mieszka?

Sławomir urodził się w Krakowie i do chwili obecnej mieszka w tym mieście. Obecnie na fali sukcesu komercyjnego Sławomir wraz ze swoją żoną Magdaleną Kajrowicz-Zapałą budują dom w jednej z podkrakowskich miejscowości.