romantyczny masaż

Spadek libido u mężczyzn – jak temu zaradzić?

Libido określane jest jako indywidualny dla każdego człowieka popęd seksualny. Często zdarza się, iż zauważamy znaczny spadek zainteresowania sprawami seksu, co ma niebagatelny wpływ na nasz związek.

Libido u mężczyzn zwykle obniża się po czterdziestym roku życia. Zmiana w zakresie intensywności życia seksualnego, a także jakości stosunków może być wyraźnie zauważalna. Za spadek libido odpowiadają różne czynniki, większość z nich ma podłoże psychologiczne.

Spadek libido

Spadek libido charakteryzuje się zmniejszonymi potrzebami seksualnymi mężczyzny. Różnica jest widoczna, do niedawna bowiem zarówno częstotliwość kontaktów seksualnych, a także ich jakość były znacznie lepsze. Zauważenie tego rodzaju objawów powinno skłonić nas do obserwacji swojego organizmu i podjęcia stosownych działań, które przywrócą naszą aktywność do pożądanego poziomu.

Pierwszym z elementów, które mają wpływ na libido, są kłopoty. Zwykle długotrwały stres, czy problemy w pracy powodują, że ochota na seks jest zdecydowanie mniejsza. Warto zastosować terapie relaksacyjne, zwiększyć aktywność sportową, czy skorzystać z profesjonalnego wsparcia terapeutycznego, aby poradzić sobie z trudnościami. Innym elementem bezpośrednio wpływającym na libido są przejściowe problemy w związku. To czynnik, który powinniśmy w pierwszej kolejności omówić z partnerką. Dzięki temu uda się rozwiązać problemy, które wpływają bezpośrednio na jakość naszego życia seksualnego.

Libido u mężczyzn

Chcąc zadbać o libido, panowie powinni przede wszystkim zrezygnować z wszelkich używek. Alkohol, czy nikotyna nie sprzyjają aktywności seksualnej. Dzięki ograniczeniu tych substancji możemy przywrócić dawny popęd seksualny, zauważalna będzie także poprawa jakości stosunku.

Jeśli żadne z dostępnym metod nie będą skuteczne, warto odwiedzić lekarza seksuologa. Po przeprowadzeniu odpowiednich badań, a także wywiadu, będzie mógł skutecznie określić przyczynę spadku libido i zastosować odpowiednie leczenie.

Spadek libido u mężczyzn może mieć wiele przyczyn, jednak najczęstszymi są: długotrwałe kłopoty, stres, czy problemy w związku. Dzięki pracy nad sobą, zwiększeniu aktywności fizycznej, rezygnacji z używek, czy zastosowaniu suplementów diety, możemy samodzielnie zwiększyć ochotę na seks.